اطلاعیه جشنواره

در راستای طراحی “جشنواره چند منظوره بین المللی جاده ابریشم” با پیشینه 2000 ساله  دبیر این جشنواره بیان کرد : در پی استقبال فراوان دیگر کشورها برای شرکت در این رویداد  متفاوت و نیز به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری کشور, مکان جدید برگزاری این هم افزایی فرهنگی , هنری , گردشگری , اقتصادی و علمی جاده ابریشم به تاریخ 5 الی 11 بهمن ماه سال جاری به مجموعه کاخ موزه سعدآباد منتقل می گردد.

سروین سادات سری دبیر جشنواره جاده ابریشم ادامه داد: این نمایشگاه اولین و بزرگترین فستیوال فرهنگی هنری با رویکردهای متفاوت نام برده شده است که تا به حال در این مسیر طراحی شده است.

دبیر این جشنواره افزود: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مد ظله العالی که امسال را سال حمایت از کالای ایرانی معرفی کرده‌اند در این پروژه بین‌المللی به دنبال این هستیم تا در دوران اقتصاد مقاومتی و به دنبال حمایت از تولیدات ایرانی در حوزه های غذا، لباس و صنایع‌دستی بپردازیم .

او اعلام کرد: این نمایشگاه از ساعت ۱۰ تا 23 با بخش‌های نمایشگاهی نمایش و همایش، پنل ورک شاپ فروش محصولات، محتواهای : فراخوان  معماران ابریشم , فراخوان فیلم راه ابریشم , اجرای موسیقی و تئاتر ملل و مرور بینا فرهنگی کودک ابریشم  در فضای زیبای کاخ سعد آباد  برگزار می‌شود تا از این طریق مخاطبان داخلی و خارجی هر چه بهتر با فرهنگ غنی ایران آشنا شده و همچنین قدمی مؤثرتر در تعاملات بین فرهنگی داشته باشیم. همچنین در تداوم مسوولیت اجتماعی از هنرمندان توان یاب (معلول) و نیز خیریه کهریزک , کودکان کار خیابانی , خیریه پویش آفتابگردان و …در این مسیر نیز حمایت می شوند .

جشنواره جاده ابریشم یک پلت فرم است برای حمایت صادرات تولیدات کالاهای ایرانی نه فقط گردهمایی به صورت نمایشگاهی و همایشی …

نام برده خاطر نشان کرد: این نخستین بار است که چنین جشنواره ای متنوع با سبک زندگی , هنری ,فرهنگی ,اقتصادی , گردشگری , علمی چنین جشنواره ای اجرا می شود و این جشنواره (برگزاری رویداد,فضای نمایشگاهی,همایش,B2B های بین الملل اقتصادی,اجرای برنامه استیج فرهنگی هنری بین الملل با حضور 34 کشور از مسیر جاده ابریشم با مشارکت سازمان میراث فرهنگی , گردشگری , صنایع دستی کشور برای تاریخ مذکور در فضای مجموعه کاخ سعدآباد در حال پیش تولید است.

وی اضافه کرد در حاشیه اجرای این جشنواره فراخوان معماران , پوستر طراحان ,گرافیست ها ,مستند سازان ,سینما گران ,مجسمه سازان , نقاشان , مدیران آموزش در سطح بین الملل را با هیئتهای داوری تخصصی و ارائه تندیس طراحی شده مخصوص جاده ابریشم را در بخش های خاص خواهیم داشت .